• RSS
  • Facebook
  • Twitter
15
December
Comments Off on Piasek dla kociaków
Comments
Piasek dla kociaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirki dla kota
W każdym mieszkaniu, w którym żyje kot, powinien znaleźć się także koci żwirek różnego typu. Koty zawsze wypróżniają się w żwirku, dzięki czemu opieka nad nimi jest łatwiejsza niż w przypadku pieska. W kuwetce musi znajdować się odpowiednia mieszanina, która będzie miała cel: absorbować to, co oddaje kociak. Niegdyś posiadacze kota zapełniali kuwety takimi materiałami jak trociny, ziemia albo gazety. Niemniej
są to materiały, które sprawiają, iż oczyszczanie i uzupełnianie są niezwykle niekomfortowe, a dodatkowo nie niwelują brzydkiego zapachu oraz nie zbrylają się. Trzeba wiedzieć, że nasz pupil raczej nie będzie chciał wypróżniać się w brudnej toaletce – zdarza się, iż wybiera sobie inne czyste miejsce. Z tego względu odpowiednie wypełnienie kociej toalety to ważna kwestia nie jedynie dla zwierzaka, ale także dla opiekuna, który ma zajmować się czyszczeniem. Dzisiaj stosowanie takich substancji jak piasek albo papiery nie są już obowiązkowe, ponieważ sklepy dla zwierząt proponują dość wygodne rozwiązanie, czyli żwirki dla kota.
Hodowcy kociaków mają przeróżny wybór podłoży do kuwet. Kluczową właściwością podłoży zbrylających dla kota ma być pochłanianie aromatów oraz zbrylanie się, bo wtedy możemy w bezproblemowy sposób wyczyścić kuwetkę. W sklepach dla zwierząt zazwyczaj możemy znaleźć aż parę typów żwirków. Ogólnie można podzielić żwirki na trzy rodzaje: żwirki żelowe, żwirki krzemionkowe a także żwirki bentonitowe.
Każdy z podanych podłoży posiada odmienne właściwości i to od nas zależy, na jaki się zdecyduje. Kupując podłoże , trzeba brać pod uwagę ich atuty i minusy.
Żwirek silikonowy wykonany jest z substancji o nazwie piaskowiec. Wyróżnia się tym, że doskonale pochłania koci mocz i magazynuje go na zawsze. Idealnie pochłania brzydkie zapachy, a wtedy nie ma potrzeby codziennego czyszczenia toaletki. Wadą żwirku silikonowego jest fakt, że po niedługim czasie nabiera żółtego zabarwienia, co może wyglądać dość nieprzyjemnie – z tego powodu warto jest uwzględniać go w toaletkach z zamknięciem.
Żwirek drewniany okazuje się skuteczny i konsekwentnie pochłania zapach. Inną zaletą drewnianego żwirku dla zwierząt okazuje się także możliwość spłukania go do kanalizacji (rzecz jasna w nieznacznych ilościach). Na ogół taki żwirek drewniany może okazać się dość drobny lekki, tj. wiórki, z tego względu, zdarza się że roznosi się po wnętrzach na kocich nóżkach.
bentonit to bardzo modny rodzaj żwirku, który zbiera się w bryłki, dlatego wysprzątanie po kocie przebiega bezproblemowo. Możemy go dostać w przystępnych kosztach. Znakomicie wchłaniają zapachy. Nie wolno natomiast spłukiwać go w kanalizacji, ponieważ może skutkować to zapchaniem. Właściciele kotów najczęściej pakują granulki do woreczka i wyrzucają do kosza.
Najlepiej jest zdecydować się na tego typu żwirek dla kota, ponieważ znacząco ułatwia to solidną opiekę nad kotem. Zapewnienie wydajnej toaletki kotu to obowiązek hodowcy, na prawdę warto jest uwzględnić propozycje, które przedstawiają obecnie sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.